بفرست برای دوستات :

http://media.isna.ir/content/getty-255.jpg/3

يك كارآفرين روسي كه رياست يك پروژه تحقيقاتي موسوم به «آواتار» را برعهده دارد، به عقد قرارداد با ميلياردرهاي جهان براي ارائه جاودانگي سايبرنتيك به آنها پرداخته است.

ايتسكوف، كارآفرين 31 ساله روس مدعي شده كه در برابر يك هزينه نامعلوم به شخصه به نظارت بر فرآيند جاودانگي اين افراد نظارت خواهد كرد.

اين كارآفرين روسي مدعي استخدام 30 دانشمند براي دستيابي به اين هدف شده كه طي آن قصد دارد مغز انسان را در 10 سال آينده در يك بدن روباتيك پيوند بزند.

ايتسكوف در نامه ارسالي خود به ميلياردهايي كه نامشان در مجله فوربس ذكر شده، اظهار كرده است: شما از توانايي حمايت مالي براي افزايش طول عمر خود تا دستيابي به جاودانگي برخورداريد. تمدن ما به توليد چنين فناوريهايي بسيار نزديك شده است. اين موضوع يك روياي علمي تخيلي نيست. شما قدرت آنرا داريد كه اطمينان يابيد اين هدف در طول زندگي شما به دست خواهد آمد.

اين كارآفرين روس با تعدادي از افراد ميلياردر جهان با طرح پيشنهادي براي سرمايه‌گذاري در پروژه خود موسوم به «جاودانگي سایبرنتیک» و «بدن مصنوعي» براي جاودانگي ارتباط برقرار كرده است.

اين طرح ابتكاري از تابستان امسال دفتر خود را در سان‌فرانسيسكو گشوده و به آغاز يك پروژه رسانه اجتماعي براي ارتباط دانشمندان در سراسر جهان خواهد پرداخت.

در سايت رسمي ايتسكوف آمده است: تيم 2045 به منظور ايجاد يك مركز بين‌المللي تحقيقاتي در حال كار است كه در آن دانشمندان پيشرو به تحقيق و توسعه در حوزه‌هاي رباتیک انسان گونه، مدلسازي سيستم‌هاي زنده و مدلسازي مغز و هوشياري با هدف انتقال هوشياري افراد به يك حامل مصنوعي و دستيابي به جاودانگي سايبرنتيك خواهد پرداخت.

چنين تحقيقاتي از پتانسيل آزاد سازي شما و همچنين تعداد زيادي از ساكنان زمين از بيماريها، پيري و حتي مرگ برخوردار است.

ايتسكوف در اين بيانيه اينترنتي گفته است: براي علاقمنداني كه به اين طرح مشكوك هستند، من حاضر به اثبات اعتبار مفهوم جاودانگي سايبرنتيك با برنامه‌ريزي يك يحث كارشناسانه با تيمي از دانشمندان پيشرو جهان هستم كه بر روي اين حوزه كار مي‌كنند. همچنين تمايل دارم كه پروژه هاي جاودانگي شخصي شما را به طور مجاني براي سرعت‌بخشيدن به توسعه چنين فناوريهايي هماهنگ كنم.

وي در ادامه افزود: اين پروژه به سمت جاودانگي در حال حركت است. يك انسان با يك آواتار كامل مي‌تواند به شكل بخشي از جامعه تا ابد باقي بماند. انسانها نمي‌خواهند بميرند. من درك مي‌كنم كه اينها برخي از چالشهاي بزرگ دانشمندان هستند اما به چيزي كه شما آن را روياي آمريكايي مي‌خوانيد، باور دارم. اگر تمام انرژي و وقت خود را به چيزي اختصاص دهيد، مي‌توانيد آنرا به واقعيت تبديل كنيد.

طبق پيش‌بيني ايتسكوف،‌عمل جراحي كاشت هوشياري انسان در يك بدنه روباتيك تا 10 سال آينده محقق خواهد شد.

وي اميدوار است در آن زمان بتواند ذهنها را بدون عمل جراحي «آپلود» كند و بدين ترتيب در حالي كه بدن انسان مانند يك پوسته خالي نگه داشته مي شود، صاحب آن در يك روبات به زندگي خود ادامه مي‌دهد.

اين پروژه با الهام از فيلم آواتار جيمز كامرون به اين نام خوانده شده كه در آن در آينده سربازهاي انساني از كنترل ذهني براي سكونت در بدنهاي دورگه‌هاي بيگانه در مبارزه با ساكنان يك جهان بيگانه استفاده مي‌كنند.

ايتسكوف در نشست آينده جهان 2045 اظهار كرد: تلاش بعدي علم به ساخت يك بدن جديد براي انسان اختصاص خواهد داشت. اين بدن از يك تعامل عالي بدن و دستگاه براي دستيابي به كنترل و يك سيستم حمايت از حيات مغز انسان براي ادامه حيات مغز در خارج از بدن برخوردار خواهد بود.

به گفته اين كارآفرين اين سيستم در ابتدا در مركز توجه براي افراد معلول و افراد در معرض مرگ قرار خواهد گرفت.

ايتسكوف افزود: سومين مرحله، ساخت يك مغز انسان مصنوعي خواهد بود كه شامل يك محيط رايانه‌اي براي آپلود ذهن انسان است.

وي هدف نهايي خود را آپلود ذهن انسان در بدنه‌هاي هولوگرافيكي خواند.

ايتسكوف همچنين از طرح خود براي كار با سازمان پروژه‌هاي تحقيقات پيشرفته دفاعي آمريكا(دارپا) سخن گفته است.

دارپا در حال حاضر به تحقيق در مورد راههايي براي كاربرد كنترل ذهن توسط سربازان براي كنترل از راه دور روباتهاي اندرويد هستند كه به جاي سربازان واقعي در ميادين نبرد حضور خواهند داشت.

http://media.isna.ir/content/getty0-190.jpg/4

ايتسكوف، كارآفرين روسي

http://media.isna.ir/content/getty00-94.jpg/4

فيلم آواتار ساخته جيمز كامرون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *