بفرست برای دوستات :

10 میلیون ارتباط ایمیلی کشورها در یک تصویر

یک تیم بین‌المللی با آنالیز میلیون‌ها ایمیل در یک بازه زمانی شش ماهه دریافته اند، مشابهت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تأثیر مستقیمی بر ارسال و دریافت ایمیل بین مردم کشورهای مختلف دارد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیش از 10 میلیون ایمیل ارسال شده در سایت یاهو طی دوره شش ماهه سال 2012 میلادی و با استفاده از آدرس IP‌ کاربران آنالیز شدند.

در طرح مشترک متخصصان رایانه دانشگاه استنفورد، دانشگاه کورنل، ‌موسسه تحقیقات محاسباتی قطر و سایت یاهو، میزان ایمیل‌های دریافتی و ارسالی بین کشورها بر اساس شاخصه هایی مانند تولید ناخالص ملی (GDP)، زبان و روابط تجاری مورد ارزیابی قرار گرفت.

نتایج بدست آمده نشان می دهد، کشورهای دارای روابط ملموس و نزدیک مانند کشورهای هم مرز، دارای مسیرهای پروازی منظم با روابط تجاری نزدیک بیشترین میزان تبادل ایمیل را با یکدیگر دارند.

در این شرایط، جغرافیا (محل سکونت)، سیستم حمل و نقل (بین دو کشور) و تصمیمات تجاری دو جانبه نقش مهمی در ارتباطات میان مردمان این کشورها ایفا می کنند.

بخش قابل تأمل این مطالعه نشان می دهد، ‌ساکنان کشورهای اروپایی با شرایط مختلف اقتصادی کمتر از پیش بینی متخصصان ایمیل ارسال کرده اند و بر خلاف سایر کشورهای جهان، مرزهای مشترک و تشکیل اتحادیه اروپا نیز نتوانسته مانع روند نزولی ارسال و دریافت ایمیل شود.

نتایج این تحقیق در مجله ArXiv‌ منتشر شده است.

ارسال ایمیل در آمریکا به سایر مناطق جهان

ارسال ایمیل در آمریکا به سایر مناطق جهان

ارسال ایمیل در کشورهای آمریکای لاتین

ارسال ایمیل در کشورهای آمریکای لاتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *