بفرست برای دوستات :

173-12.JPGقفل BitLock نسل پیشرفته‌یی از سیستم ایمنی دوچرخه محسوب می‌شود که بدون نیاز به کلید فلزی، از طریق برنامه نرم‌افزاری تلفن همراه اقدام به باز کردن قفل می‌کند.

دوچرخه سوار با فشار دادن دکمه‌یی در انتهای قفل، اقدام با باز کردن آن می کند؛ این دکمه تنها زمانی فعال می‌شود که کاربر در نزدیکی دوچرخه قرار داشته باشد.

همچنین امکان کنترل عملکرد سیستم قفل با برنامه نرم افزاری بر روی تلفن همراه کاربر امکانپذیر است؛ این قفل با استفاده از بلوتوث و تعامل با سیستم عامل iOS یا اندروید تلفن همراه کاربر و بدون نیاز به کلید، باز می‌شود.

در حالی که تلفن همراه در داخل جیب یا کیف قرار دارد، قفل هوشمند با شناسایی تلفن همراه کاربر بصورت خودکار باز می‌شود.

کاربر می‌تواند از طریق این برنامه نرم‌افزاری، فهرستی از افراد مجاز به استفاده از دوچرخه را مشخص کند؛ تنظیمات این برنامه اجازه اعمال محدودیت هایی از جمله مدت زمان استفاده از دوچرخه یا مشخص کردن محدوده جغرافیایی را فراهم می‌کند.

قفل هوشمند BitLock مجهز به فناوری موقعیت یاب (GPS)‌ برای ردیابی محل دقیق دوچرخه است و با کمک برنامه نرم‌افزاری، کاربر می‌تواند مسیر حرکت دوچرخه را بصورت لحظه یی مشاهده کند.

این قفل ضد آب و بسیار با دوام از جنس فولاد و مقاوم در برابر حرارت و برش ساخته شده است که حتی بوسیله اره آهن بر از بدنه اصلی دوچرخه جدا نمی‌شود؛ عمر باتری قفل هوشمند نیز پنج سال است.

درصورتیکه کاربر تلفن همراه خود را گم کند، می تواند از طریق وب سایت اقدام به تنظیم مجدد رمز عبور کند و درصورت تمام شدن باتری تلفن همراه، قفل با استفاده از یک کد دو دویی 16 رقمی باز می شود.

از دیگر امکانات این قفل، شبیه سازی عملکردی مانند دستگاه های تناسب اندام است که داده های مختلفی مانند میزان کالری سوزانده شده، مسافت طی شده، سرعت متوسط و تغییرات در ارتفاع را محاسبه می کند.

پیش از باز شدن قفل یک پیام هشدار برای ضبط داده های تناسب اندام روی تلفن همراه کاربر نمایش داده می شود.

این شرکت بدنبال جذب سرمایه‌گذار برای تولید تجاری است و پیش‌بینی می شود که قفل BitLock از جولای 2014 با قیمت 99 دلار در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *