بفرست برای دوستات :

مودم دیال آپدر حالی که چندین سال است اینترنت Dial Up در کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی کشورهای آسیای شرقی برچیده شده‌ است و شاهد مودم‌های در تجهیزاتی مانند نوت‌بوک یا کامپیوترها نیستیم اما در کشورهایی مانند ایران هنوز Dial Up در حال نفس کشیدن است و بخش عظیمی از کاربران به مودم Dial Up نیاز دارند.

اگر یک نوت‌بوک خریده‌اید و تازه متوجه شده‌اید که مودم ندارد یا فروشنده پیش از خرید به شما گفته است در این دستگاه برای اتصال به اینترنت خبری از مودم نیست؛ اگر یک کامپیوتر جدید بسته‌اید و با کمال تعجب متوجه شده‌اید فروشنده برای شما یک مودم داخلی نصب نکرده است؛ اگر از دست مودم‌های PCI کارتی خسته‌ شده‌اید و نصب سخت و مشکلات قطع ارتباط آن‌ها حسابی شما را کلافه کرده است؛ باید به سراغ مودم‌های اکسترنال Dial Up بروید.

این مودم ها امروزه روی بورس هستند و دارند بازار مودم‌های داخلی PCI را تخته می‌کنند.

معراج هلشی – کارشناس – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این باره اظهار کرد: این مودم‌ها به دلیل نصب و حمل ساده و دارا بودن قابلیت‌های جدید، مورد استقبال کاربران قرار گرفته‌اند و شرکت‌های زیادی روی این موضوع سرمایه‌گذاری کرده و محصولات خود را روانه بازار کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شاید بپرسید، مگر یک مودم Dial Up چه قابلیت‌ها و امکانات جدیدی می‌تواند داشته باشد یا این‌که مگر چه تفاوتی میان مدل‌های مختلف این دستگاه وجود دارد؟ هر چیزی بخریم، برایمان کار می‌کند و به اینترنت وصل می‌شویم! در جواب باید گفت، در اشتباه هستید. میان مدل‌های مختلف مودم Dial Up نیز تفاوت‌های بارزی وجود دارد که می‌تواند رضایت یا عدم رضایت یک کاربر را در پی داشته باشد.

این کارشناس فروش محصولات رایانه‌یی، گفت: اندازه و وزن، سرعت، امکان نصب، قابلیت‌های نویززدایی و پایدار کردن اتصال، قابلیت‌های فکس و نگه‌داری تماس، پارامترهایی هستند که روی کیفیت و کارایی یک مودم Dial Up اکسترنال تأثیرگذارند.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *