بفرست برای دوستات :

 

WP8-Restore-Downloading-Applications-Error

ویندوزفون 8 و 8.1 همچون دیگر سیستم عامل های مطرح بازار وابستگی زیادی به اینترنت دارند که این وابستگی شامل آمدن بروزرسانی های مختلف برای خود سیستم عامل و یا نرم افزار های وابسته آن یا خرید و دانلود موزیک و ویدیو و خلاصه بسیاری از خدمات اینترنتی روز دنیا را از طریق اینترنت انجام میدهیم.

ممکنه برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با گوشی ویندوزی وقتی به نت وصل میشید ا کارهایی مثل اون < با اروری برخورد میکند …..  در اینجا قصد دارم این ارور ها رو براتون توضیح بدم که با دیدن این ارور باید چه کار کنید …. و این ارور برای چیست؟

 ** دوستان به علت زیاد شدن ارورها شما میتوانید برای پیدا کردن سریع تر از جستجو در صفحه مرور گر خود استفاده کنید که این کار با دو زدن همزمان دو دکمه Ctrl+F بدست می آید **

1-ارورهای  اپدیت        ERROR UPDATE

وقتی به تنظیمات گوشی خود رفته و بر روی آپدیت  تلفن را میزنید ،انتظار دارید که اگر اپدیتی برای شما آمده باشد آن را میگذارید برای بروزرسانی و امیدارانه صبر میکنید تا اپدیت به اتمام برسد ولی ناگهان قطع می شود و تلفن به شما اخطار را نشان میدهد،معمولا این ارورها برای چیست؟

 

80188309

این ارور که بیشتر در گوشی های غیر لومیایی شاهد آن هستیم و معمولا مربوط به آپدیت دوم هر سری آپدیت است  و این ارور خیلی کم اتفاق می افتد و می گوید که آپدیت را دانلود کرده ام ولی نمیتوانم آن را باز کنم که برای نصب آماده شود! اما چاره ی آن معمولا صبر کردن است تا با چک کردن مجدد بروز رسانی دیگری برای این دسته گوشی ها می آید و این مشکل بر طرف می شود و خود مایکروسافت هم تایید کرده که اشکال در اپدیتی بوده که انتشار داده بود البته این ارور در مورد آخرین آپدیت قبل 8.1 و به نوعی آخرین آپدیتی بود که برای ویندوزفون 8 ارائه شد بود و برای آپدیت های بعدی بسیار کمتر گزارش شده – در این لینک جواب خود مایروسافت هم میتوانید ببینید و این لینک برای راهنمایی بیشتر

 

 801881e1

این آپدیت زمانی برای بعد از آپدیت نسخه جدید برای بعضی وگوشی ها نمایان می شود و اگر بعد از خاموش و روشن کردن گوشی این اپدیت را نتوانستید دریافت کنید کافی است که یک به تنظیمات رفته و به قسمت keyboard رفته و سپس بروی دکمه مثبت یا همان add keyboards تپ کرده و بسته زبانی Engish (United kingdom) & English -US را دریافت کنید و سپس اقدام به بروز رسانی کنید ،توجه کنید اگر یکی از این زبان ها بر روی گوشی شما نصب است دیگری را نصب کنید.

 

80190198

این اعداد به معنی آن است که زمان انتظار برای پاسخ سرور گذشته است و معمولا هم مانند دیگر  ارورها مشکل از کانکشن اینترنت است و باید با اینترنت دیگر و از شرکت ارئه دهنده دیگر استفاده شود ،البته در بعضی موارد هم ممکن است اررو از سیم کارت باشد! و یکبار سیم کارت خود را در بیاورید و دوباره جا بزنید.

 

 

80072f8f

این  ارور یکی از ارورهاییست که هم در سایت ما و هم در دیگر انجمن زیاد پرسیده میشود و مشکل این ارور معمولا درست نبودن و بروز نبودن تاریخ و ساعت دستگاه میباشد و یا رجیون و منطقه زمانی دستگاه ،که راه چاره آن این است که به تنظیمات گوشی رفته و در قسمت date + time و region به ترتیب ساعت را چک کنید و سپس منطقه خود را تغییر دهید تا درست شود.

 

801881cd

این ارور بخاطر نبود فضای خالی برای آپدیت کردن بوجود می آید ،برای حل آن سعی کنید حافظه داخلی خود را که موزیک ها،فیلم ها و عکس ها و حتی برنامه اشغال کرده اند با جابه جایی و حذف آن ها رفع مشکل کنید.

 

80188264  و  80188265

وقتی که می خواهید با اینترنت سیم کارت گوشی خود را اپدیت کنید این خطا چند بار نشان داده می شود و به شما هشدار می دهد ،برای رفع و حل این خطا  دو راه وجود دارد یا از اینترنت سرعت بی سیم Wi-Fi استفاده کنید یا اینکه بر روی گزینه دانلود که به نمایش در آمده تپ کنید.

801882cb

خطاییست که نشان دهنده اشکال در اتصال به شبکه و اینترنت را نشان می دهد که این اخطار یکی از بیشترین هاست که به نمایش در می آید،برای حل آن به وصل بودن اینترنت و روشن بودن و خلاصه وصل بودن به مودم و اینترنت مطمئن باشید،تا جایی که امکان داره از اینترنت سیم کارت استفاده نکنید و اینکه اگر باز این ارور را مشاهده کردید گوشی را یکبار خاموش و روشن کنید.

801881d0 و 8018822a  و 80072f30 و  80072ee7 و 80072ee2 و 80072efd و 80072f76 و 80072efe

این ارورها همه زمانی رخ میدهند که یک مشکل موقتی در اتصال به اینترنت و یا اتصال به سرور مرکزی برای بروزرسانی اتفاق افتاده است ،معمولا در روزهای اول پس از آمدن بروزرسانی های مهم و جدید این ارورها به وفور دیده می شود و برای حل این مشکل بهتر است ساعات خلوت (ساعات شبانه) و یا دقایقی بعد دوباره عمل بروز رسانی  را امتحان کنید و از ارتباط به اینترنت پرسرعت اطمینان حاصل فرمایید

80188d1 و 80188d2

وقتی که اپدیت کامل دریافت و دانلود شده باشد ولی سیستم ناتوان در نصب آن باشد این خطا رخ می دهد و با یک خاموش و روشن کردن ساده درست می شود.

2-دیگر ارورها و خطاها

 805ab406

این ارور زمانی رخ میدهد که شما قصد دانلود برنامه ای از استور دارید ولی در اطلاعات اکانت مایکروسافت شما نواقصی وجود دارد که برای حل آن باید به به حساب مایکروسافت خود وارد شده و در قسمت Edit personal info  بروید و تاریخ تولد و منطقه زمانی و منطقه فعلی خود را کنترل کنید و آن را تغییر دهید ،توجه داشته باشید اگر درست نشد و ارور را مشاهده کردید رمز عبور خود را به یک رمز عبور سخت و پیچیده تغییر دهید تا سطح امنیتی آن بالا رود.

 

c101a006 یا Internal Server Error  یا   خطای سرور داخلی

این ارور هم زمانی اتفاق می افتد که در سرور وقفه ای کوتاه اتفاق بیافتد و بیشتر در قسمت دانلودهای xbox live اتفاق می افتد.

برای حل این ارور نیز باید گفت که بهتر است شما به سرور اجازه بدیهد تا خودش را بازسازی کند که معمولا بین 5 تا 60 دقیقه و شاید هم بیشتر طول بکشد و اینکه از طلاعات صحیح حساب کاربری خود اطمینان حاصل فرمایید.

8086006 

این ارور زمانی بدست می آید که شما نمی توانید هیچ یک از برنامه های خود را در استور بروز رسانی نمایید و یا برنامه جدیدی را دانلود و نصب بکنید و چاره و راه حل آن این است که به تنظیمات گوشی خود بروید و سپس اکانت مایکروسافت، اطلاعات آن را بروز نمایید و یا یکبار حذف کنید و دوباره آن را اضافه کنید.

805a0193

این ارور زمانی اتفاق می افتد که مرکز سرویس دهنده اینترنت شما یا اجازه نمی دهد به سرور دست پیدا کنید و یا آن سرور به سرویس دهنده شما اجازه دسترسی نمی دهد پس تنها حل مشکل در تغییر IP خود است یا کلا در جای دیگر امتحان مجدد بکنید.

c101a7d1

این ارور زمانی رخ می دهد که شما یا یک برنامه را می خواهید بروز رسانی کنید و یا تاریخ مجوز دانلود برنامه برای شما به اتمام رسیده است و یا وقفه ای در سرور فروشگاه اتفاق افتاده است برای حل این مشکل ،ابتدا کمی صبر کنید و دوباره امتحان کنید و اگر مشکل بر طرف نشده بود ابتدا برنامه را پاک کنید (حذف بروز رسانی و یا کنسل کردن اپدیت و بروزرسانی برنامه از لیست دانلودی ها ) و حذف برنامه و دانلود دوباره برنامه از فروشگاه مایکروسافت.

d0000011

این ارور همان طور که از حرف D به اختصار developers است ،پس بیشتر برای برنامه نویسان اتفاق می افتد و زمانیست که بطور دستی رام گوشی را دستکاری می کنند و یا از طریق سایت مایکروسافت بطور مستقیم اقدام به حذف ناموفق شده است. برای حل آن باید گفت که مراحل زیر را دنبال می کنید .

1- از گوشی خود بطور کامل نسخه پشتیبان تهیه می کنید.(** این مرحله را بزودی در سایت در قسمت آموزش قرار میدهیم **)

2-گوشی را هارد ریست می کنید.

3-صبر می کنید که کامل راه اندازی شود

4-باز گرداندن اطلاعات

(** این مرحله را بزودی در سایت در قسمت آموزش قرار میدهیم **)

8000ffff  

این ارور زمانی اتفاق می افتد که برنامه درخواست شده برای دانلود از استور حذف شده و یا بعد از بروزرسانی دستگاه زمانی که می خواهد برنامه های نصب شده قبل را بازگردانی کند و برنامه مورد نظر حذف شده باشد این ارور را مشاهده می کنید و برای حل آن یا باید مدتی را صبر کنید و هر چند روز یکبار چک کنید و یا کلا بیخیال نصب آن برنامه شوید و آن را کنسل کنید !

805a01f7 و 805a01f4 و 805a0194 و C101abb9

 این خطاها هم بخاطر وقفه کوتاه در سرور اتفاق می افتد و با اندکی صبر و تلاش مجدد رفع می شود

 

 80070490 –  80154013 – 8004886a 

این ارور مربوط به اکانت شما بوده و در تنظیمات رفته و سپس اکانت رفته و آن را چک کنید. البته اگر مشکل بود یک بار هم خاموش و روشکن کنید.

 

80070127 

برای این ارور این راه پیشنهاد شده که به ترتیب زیر انجام دهید:
1- اینترنت اکسپلوره را در گوشی خود باز کرده و بروی “…” تپ کرده و سپس به تنظیمات بروید و با زدن “delete history” حافظه مرورگر خود را پاک میکنید.
2-در قسمت setting و سپس email+account رفته و انگشت خود را بر روی اکانت مایکروسافت چند لحظه نگه داشته و sync را بزنید.
3- تلفن خود را خاموش کنید و سپس روشن کنید.
4-با رفتن به setting و سپس date + time بصورت دستی ساعت و تقویم را چک کرده که بروز باشد و اگر بروز نیود آن را بروز کنید و بعد از اینکار برای صحت عملکرد آن صفحه گوشی را قفل کرده و ببینید که تاریخ نمایش داده شده بروز باشد.
5- همه چیز را که انجام دادید یک بار دیگر گوشی خود را خاموش و روشن کنید.
6-بعد از روشن شدن گوشی به استور رفته و چک آپدیت کنید تا اگر اپدیتی برای برنامه سیستمی آمده بود آن را بروز کنید.
7- اگر مشکل شما تا اینجا بر طرف شد که چه خوب اگر نشد به مرحله 8 بروید.
8-اگر گوشی شما باز مشکل داشت کلید ولوم پایین و دکمه پاور گوشی را به مدت 10 ثانیه نگه دارید.
9- دوباره چک کنید که مشکل شما حل شده است یا نه؟اگر آن درست بود که هیچ ولی اگر باز مشکل داشت چند روزی صبر کنید و سپس اقدام کنید.

80070020

این ارور به خاطر تنظیم نبون ساعت و تاریخ گوشی میباشد ….

منبع : win9.persianblog.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *